Menü Kapat

Şantiye Güvenliği

Şantiye güvenliği işletmeler için önemli bir konudur. Şantiyede bulunan personelin can güvenliği ve inşaat malzeme ve ekipmanlarının korunması için şantiye güvenliği hizmeti Favori VIP Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri tarafından verilmektedir.

Favori VIP Özel Güvenlik kamu inşaat sektörü ve özel inşaat sektöründe yer aldığı güvenlik faaliyetlerinde yapının etüt ve proje aşamasından sonra inşaat safhasına geçilmesini takiben gerekli fizibilite durumu ve risk analizlerini tespit etmekte ve gerekli özel güvenlik stratejilerini oluşturmayı ilke edinmiştir.

Şantiye ve inşaat güvenliği

İnşaat güvenliği, şantiye güvenliği, hastane şantiye güvenliği, site şantiye güvenliği konusunda uzman kadromuz ile inşaat sektörünün faaliyette bulunduğu köprü, yol, baraj, liman, petrol tesisi, toplu konut, alışveriş merkezi, fabrika, hastane, okul gibi tesis ve sanayi kuruluşlarının şantiye güvenlik hizmetini sağlamaktayız.

Şantiye Güvenliği  Şantiye Güvenliği santiye guvenligi firmasi
Şantiye Güvenliği

İnşaat ve şantiye güvenliği hizmetlerinde dikkat ettiğimiz hususlardan bazıları;

  • Sahanın rölevesi temin edilerek, çalışma sahası ve şantiye sınırları tespit edilerek, sahaya giriş çıkış noktaları kontrol altında tutulmalı, şantiyenin çevre güvenliğini sağlayacak önlemler alınmalıdır.
  • İnşaat çevre çitinin tipi ve güzergahı tespit edilerek bu alanlarda rutin devriye hizmetleri verilmelidir.
  • Şantiye enerji hattı, elektrik ile çalışacak güvenlik sistemleri de dikkate alınarak o kontrol edilmelidir.
  • Tüm tesisatlar, kanalizasyon ve foseptik yerleri belirlenerek periyodik kontroller yapılmalıdır.
  • İnşaat sahasının altyapı hatları araştırılmalı, su, telefon ve güvenlik açısından gerekli ise internet bağlantıları dahi kontrol edilmelidir.
  • Araçlar için oto park, tamirhane, yedek parça deposu gibi ayrılacak yerler ve şantiye içi yollar ile şantiyede kullanılacak iş makinaları kontrol edilmelidir.
  • Şantiyede ortalama kaç işçi ve teknik elamanın çalışacağı, bunlardan ne kadarının şantiyede kalacağı öğrenilmeli ve işçilerin dinlenme tesisleri, yemekhane, kantin, soyunup giyinme, yatakhane, tuvalet yerleri, varsa lojmanlar belirlenmeli, bu yerler için gerekli güvenlik kontrolleri uygulanmalıdır.
  • Beton santralı, kule, vinç, kantar binası gibi sabit tesislerin yerleri, çöp ve atık malzeme toplama noktaları, tespit edilerek, güvenlik altında tutulmalıdır.
  • İş kazalarında müracaat edilecek sigorta hastanesi, acil durumlarda gidilebilecek en yakın poliklinik ve eczane tespit edilmelidir.

İnşaat sektöründe güvenlik önlemleri alınmazsa eğer ölüm, ağır yaralanma gibi sorunlar yaşanabilir. Çalışan işçinin veya ortamda bulunan kişilerin başına cisimler düşebilir. Yüksekte çalışma diye tabir edilen alanlarda çalışan işçiler düşebilir. İnşaat alanında çalışanların maruz kaldığı yapıştırıcılar, kumlar ve tozlar solunum yolları problemlerine sebep olmaktadır. Yine gürültü durumu da işçilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Şantiye Güvenliği Teklif

Siz de şantiye veya inşaat güvenliği konusunda bizden teklif alabilirsiniz. Bunun için Hizmet Talep Formu‘nu doldurarak gönderin en kısa sürede size geri dönüş yapalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir